logo unique staircase
Materiály - schodi�tě ze dřeva

STEEL STAIRCASES

Materiály - schodi�tě z kovu

COMBINATION OF MATERIALS

Materiály - schodi�tě ze dřeva

WOODEN STAIRCASES

SCHODY ZE DŘEVA - UKÁZKY

schody z borovice schodiště z borovice schody z břízové překližky schody z břízové překližky

AKTUÁLNĚ POUŽÍVANÉ MATERIÁLY

schody bříza překližka schody osb deska schody laťovka dub schody laťovka buk schody masivní spárovka dub schody borovice překližka schody masivní spárovka bříza

MASIVNÍ DŘEVO - Spárovka

Aby bylo dřevo co nejefektivněji využito a získalo tvarově stálejší vlastnosti, což schodiště vyžaduje, vyrábí se formou tzv. spárovky. Dřevo je rozřezáno na menší díly a poté v prohozeném pořadí znovu slepeno v pevnou desku.
masivni sparovka prubezna cinkovana

Biodeska

Třívrstvý plošný materiál, který se vyznačuje vynikající pevností a stálostí. Hrany necháváme přiznané a nijak se nesnažíme je zakrýt. Tímto tento technický detail rádi využíváme jako zajímavý estetický prvek, který poukazuje na svou konstrukční podstatu.
biodeska laťovka na schody

Překližka - Multiplex

Materiál vyrobený loupáním masivního dřeva ve formě dýhy a nasledným vrstvením a slepením. Tento materiál se vyznačuje podobnou pevnostní charakteristikou jako biodeska. Detail v řezu je zde ještě působivější.
vrstvená překližka multiplex

POVRCHOVÁ ÚPRAVA DŘEVA

Do povrchové úpravy spadá řada metod a způsobů jak dřevo chránit a zároveň nepotlačit jeho charakteristický vzhled. Pro výrobky ze dřeva, u nichž předpokládáme vysokou míru namáhání, tj. časté mokré mytí, kontakt s obuví či s rukama, mohou být vhodnou volbou tvrdé polyurethanové laky. Ty zajistí povrchovou a vzhledovou stálost.

Alternativou lakům, s níž sice dřevo neodolává poškrábání, je napouštění olejem či voskem. Těmito způsoby nezakonzervujeme dřevo neprodyšnou vrstvou a zanecháme materiálu jeho původní charakter na pohled i na omak. Daní za to jsou náročnější údržba a častější obnovení nátěru. Povrchy olejované či voskované dovolí dřevu žít ve svém prostředí a přirozeně stárnout, což není v řadě případů nevýhodou.

| Atelier GMP | visualisations | Unique staircase is czech product | E. hampl@krasneschody.cz |