logo krásné schody
Materiály - schodi�tě ze dřeva

KOVOVÉ SCHODY

Materiály - schodi�tě z kovu

KOMBINACE MATERIÁLŮ

Materiály - schodi�tě ze dřeva

DŘEVĚNÁ SCHODIŠTE NA MÍRU

POUŽÍVANÉ MATERIÁLY

dubová spárovka dubová spárovka borovicová spárovka mořená borovice břízová překližka překližka borovice fóliovaná mdf matná fóliovaná mdf lesklá mořená buková laťovka laťovka dub laťovka buk MDF deska osb deska

SCHODY ZE DŘEVA - UKÁZKY

schody z borovice borovicové schodiště mlynářské schody schody z břízy dřevěné schody poklop schodiště schody s úložnými prostory ocelové zábradlí dřevěné zábradlí

MASIVNÍ DŘEVO - SPÁROVKA

Aby bylo dřevo co nejefektivněji využito a získalo tvarově stálejší vlastnosti, což schodiště vyžaduje, vyrábí se formou tzv. spárovky. Dřevo je rozřezáno na menší díly a poté v prohozeném pořadí znovu slepeno v pevnou desku.

Dýhovaná masivní laťovka

Desky na bázi dřeva MDF

Plošné OSB desky

Lamino plošný materiál

Laminované DTD desky jsou s velikou oblibou využívány na dvířka i korpusy úložných prostorů. Lamino umožňuje aplikovat celou škálu barev a textur.

Fóliovaná MDF dvířka

Fóliované MDF plošné desky jsou odolným a moderním rešením ploch dvířek úložných prostor.

Biodeska

Třívrstvý plošný materiál, který se vyznačuje vynikající pevností a stálostí. Hrany necháváme přiznané a nijak se nesnažíme je zakrýt. Tímto tento technický detail rádi využíváme jako zajímavý estetický prvek, který poukazuje na svou konstrukční podstatu.

Překližka - Multiplex

Materiál vyrobený loupáním masivního dřeva ve formě dýhy a nasledným vrstvením a slepením. Tento materiál se vyznačuje podobnou pevnostní charakteristikou jako biodeska. Detail v řezu je zde ještě působivější.

POVRCHOVÁ ÚPRAVA DŘEVA

Do povrchové úpravy spadá řada metod a způsobů jak dřevo chránit a zároveň nepotlačit jeho charakteristický vzhled. Pro výrobky ze dřeva, u nichž předpokládáme vysokou míru namáhání, tj. časté mokré mytí či kontakt s obuví, mohou být vhodnou volbou bezbarvé laky. Ty zajistí povrchovou a vzhledovou stálost.

Alternativou lakům, s níž sice dřevo neodolává poškrábání, je napouštění olejem či voskem. Těmito způsoby nezakonzervujeme dřevo neprodyšnou vrstvou a zanecháme materiálu jeho původní charakter na pohled i na omak. Daní za to jsou náročnější údržba a častější obnovení nátěru. Povrchy olejované či voskované dovolí dřevu žít ve svém prostředí a přirozeně stárnout, což není v řadě případů nevýhodou.

Lakované dřevo

Laky neprodyšně uzavřou dřevo čimž zamezí nečistotám a tekutinám proniknout do vnitřní struktury dřeva. Poskytují tvrdou, dlouhodobě stálou a otěru odolnou povrchovou ochranu. Podlahový polyuretanový lak na vodní bázi. Syntetický lak Teknos na silně vytížený nábytek. Dvousložkový podlahový lak Bona Flow s protiskluzovou složkou na extrémně vytížené povrchy.

Vosky a oleje

V současnosti je ideální povrchová úprava v podobě tvrdých podlahových voskových olejů. Takto ošetřené schodiště je hloubkově chráněno přírodními oleji a vnější povrch dřeva je chráněn tvrdým podlahovým voskem. Výhodou vosku je jeho snadná možnost lokální opravy. U schodiště ošetřeného voskem je vhodné čas od času obnovovat nátěr. Používáme kvalitní vosky skandinávských firem Bona a Osmo.

Moření dřeva

Tenkovrstvá lazura pro ošetření a barevné tónování schodiště v exterieru. Silnovrstva lazura pro moření a ošetření schodů i nábytku v interiérech.

Drásané povrhy

Rustikálního charakteru dřeva lze docílit metodou zpracování drásaním dřeva. Vintage vzhled napodobuje silně opotřebené a staré dřevo. Při drásaní povrchu ze využívá speciálních ocelových kartáčů, kdy se vydrásá bělová, měkká část dřevěné struktury.

| Krásné dřevo | truhlářství | Ateliér GMP | vizualizace | Krásné schody jsou český výrobek |