logo krásné schody

GALERIE SCHODŮ

Představujeme vám přehlednou fotogalerii našich projektů. Fotografie jsou chronologicky řazeny dle data jejich vzniku a hlavně názvu celého projektu či interiéru.

V galerii jsou mimojiné k vidění záběry konstrukčních detailů, zábradlí, osvětlení, materiálové řešení, volba povrchů či celková dispoziční řešení.

U KARLOVA MOSTU

280.000,- bez DPH

DESIGN

Přestože je celek montovaný až na stavbě, nejsou na první pohled spojovací prvky patrné.

TVAR SCHODIŠTĚ

Přestavba nebytových prostor na podkrovní mezonet si vyžádala nové schodiště. Vřetenové schody jsou navrženy s cílem minimalizovat hmotnost kvůli malé nosnosti podlahy. Zábradlí v podkroví lze částečně odejmout pro snazší stěhování objemných předmětů. Plechové schodiště je montované a opatřené polomatnou práškovou barvou.

SENICA INTERIÉR

242.000,- bez DPH

DESIGN

„Chci něco podobného, ale konečně ve kvalitě odpovídající této architektuře“, zaznělo zadání majitele, opíraje se na dvoře o torzo původního schodiště, jež neobstálo ani vzhledem, ani konstrukcí. Naší odpovědí je perfektně řemeslně zvládnuté bočnicové schodiště s voskovanými dubovými stupni a ocelí lakovanou do tmavě šedého matu. Propracovaný návrh exteriéru i interiéru domu doplnily naše další realizace vstupních bran na pozemek, zábradlí na terasách a schodiště na střechu.

MATERIÁL

Ve voskovaných masivních stupních z dubové průběžné spárovky jsou zafrézovány dvojité protiskluzové kovové pásky.

SENICA EXTERIÉR

91.000,- bez DPH

DESIGN

Přestože zákazník nekladl zvláštní požadavky na vzhled a zpracování venkovního schodiště pro údržbu střechy, může se schodiště i v rámci nízkého rozpočtu chlubit několika promyšlenými detaily.

MATERIÁL

Žárově zinkovaný tahokov, jež tvoří plochu nášlapu, se jako výplň opakuje v rámech všech bran při vstupu na pozemek.

STRMÉ MLYNÁŘSKÉ SCHŮDKY VE ZBÝŠOVĚ

65.000,- bez DPH

DESIGN

Navrhnout geometrii schůdků z malé předsíně do nově zbudovaného podkroví bylo oříškem jak pro naše virtuální 3D modely, tak pro představivost budoucích uživatelů. Ti si však na maketě z překližky v reálném měřítku sami ověřili, že ani strmých mlynářských schůdků se není třeba obávat. Bezpečí a pohodlí napomáhají vhodně umístěná madla i demontovatelná dětská branka.

TECHNOLOGIE

Schodišťové rameno včetně podesty tvoří jeden svařenec, k němuž jsou připevněny odnímatelné rámy zábradlí pro případ dodatečného stěhování objemného nábytku. Vně schodiště nejsou kotevní prvky zábradlí vůbec patrné, naopak z vnitřní strany jsou ryze funkční a tudíž přiznané.

ZÁBRADLÍ V PRÁŠKOVÉM LAKU

61.000,- bez DPH

DESIGN

Novostavbu na slovenském venkově zbývalo doplnit o zábradlí k betonovému schodišti. Okolní interiérové prvky vybízely ke kombinaci oceli antracitové barvy a lehce běleného dubu. Povrchová úprava práškovým lakem vyžadovala montovanou konstrukci, nám se ji dokonce podařilo navrhnout bez viditelných šroubů spojující ocelové rámy.

TECHNOLOGIE

Přes tři metry dlouhé madlo při stěně je svařeno s originálně tvarovanými kotevními patkami do jednoho celku a pozbývá tak jediného šroubu.

ODNÍMATELNÉ ZÁBRADLÍ V TUŘANECH

108.000,- bez DPH

DESIGN

Při kompletní rekonstrukci domu se mladí majitelé rozhodli oživit schodiště novým zábradlím a renovací borovicových nášlapů. Na novém zábradlí se chtěli vyhnout kotvení prostřednictvím tvarově složitých konzol vycházejících ze středového nosníku, který nese každé schodišťové rameno. Důležitá je také možnost jednoduše v budoucnu nášlapy vyměnit za jiné.

TECHNOLOGIE

Zábradlí je prosté nápadných kotevních prvků, na první pohled vypadají všechna čtyři ramena svařena v jeden celek. Přesto je možné jednotlivé nášlapy zaměnit za jiné, přičemž je možné měnit i jejich tloušťku.

POD ŘÍPEM

DESIGN

TVAR SCHODIŠTĚ

TECHNOLOGIE

MATERIÁL

MEZONET V HOLEŠOVICÍCH

DESIGN

TVAR SCHODIŠTĚ

TECHNOLOGIE

MATERIÁL

NAD VLTAVOU

DESIGN

TVAR SCHODIŠTĚ

TECHNOLOGIE

MATERIÁL

RD FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ

286 000,- s DPH

DESIGN

TVAR SCHODIŠTĚ

přímočaré dvojramenné schodiště s podestou, zešikmená čela nášlapů pro komfortnější užívání

TECHNOLOGIE

ocelový svařenec

MATERIÁL

ocel opatřena bílým komaxitem, nášlapy perforovaná ohýbaná ocel, zábradlí schodiště s výpletem ze svařovaných tyčí, zábradlí galerie bezrámové bezpečnostní sklo
RD FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ RD FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ RD FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ RD FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ RD FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ RD FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ RD FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ RD FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ RD FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ RD FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ RD FRÝDLANT NAD OSTRAVICÍ

MEZONET GAMBINO BRUSEL

298 000,- s DPH

DESIGN

Schodiště je vstupní dominantou krásného mezonetového bytu v centru Bruselu. Nekompromisní dispoziční řešení tohoto drobného bytu jasně stanovilo roli schodiště na nutně úsporné, vzdušné a praktické. Samozřejmostí je reprezentativní design, který vychází s esteticky náročných majitelů a lukrativní lokality samotného centra Bruselu. Dubová lomenice nášlapů je na prvním rameni pevnou součásti vestavné skříně a v místě nad vstupem do koupelny přechází v levitující lomenicový most.

TVAR SCHODIŠTĚ

smíšenočaré lomenicové schodiště se zatočením v rohu zdi s úložnými prostory pod schodištěm

TECHNOLOGIE

samonosné celomasívní klížené schody, zábradlí ocelový svařenec, výzvou schodiště byla horní volná část samonosné lomenice, kterou nebylo možno kotvit do okolní zdi, jednotlivé stupně jsou důmyslně spojovaný skrytou ocelovou výztuhou

MATERIÁL

dubové nášlapy T40mm ošetřeny bezbarvým lakem, vestavná skříň pod schodištěm a dveře MDF opatřeny bílým lakem, výplň zábradlí bezpečnostní sklo, povrch oceli bílý matný komaxit
dřevěné schody brusel dřevěné schody brusel dřevěné schody brusel dřevěné schody brusel dřevěné schody brusel dřevěné schody brusel dřevěné schody brusel dřevěné schody brusel dřevěné schody brusel dřevěné schody brusel

RD LOŠOV

281 000,- s DPH

DESIGN

TVAR SCHODIŠTĚ

přímočaré dvojramenné schodiště s podestou

TECHNOLOGIE

celomontovaná ocelová konstrukce

MATERIÁL

ocel, nástřik kovářská čerň
RD LOŠOV RD LOŠOV RD LOŠOV RD LOŠOV RD LOŠOV RD LOŠOV RD LOŠOV RD LOŠOV

GALERIE TAKO BRNO

132 000,- s DPH

DESIGN

Dřevo je zde podáno ve své ryzí, lehce surové podobě. Surovosti je docíleno pečlivou volbou textury s přirozenými vadami. Každý nášlap je na celou hloubku z jednoho kusu kmene a působí tak přirozeně. Textuře byly ponechány součky a praskliny, ze kterých se stal významný detail. Do kontrastu tomuto přirozenému prvku poutá poroznost i technický detail v podobě přiznaných hlaviček šroubů, které drží nášlapy schodiště pohromadě. Olejová povrchová úprava dodala finální medově kontrastní kresbu textury dřeva. Schodiště je okatou dominantou minimalistického interiéru brněnské galerie Tako style. Nástupní podesta schodiště zde bere roli posezení při neformálních návtěvách.

TVAR SCHODIŠTĚ

přímočaré schodiště posazeno podél zdi s vyvýšenou nástupní podestou

TECHNOLOGIE

samonosné celomasívní klížené schody, zábradlí ocelový svařenec s nepohledovým kotvením ve skladbě podlahy

MATERIÁL

dubové řezivo schodiště T40mm ošetřeno bezbarvým voskovým olejem, ocelové lakované zábradlí s výplní z bezpečnostního skla
dřevěné schodiště dubové dřevěné schodiště dubové dřevěné schodiště dubové dřevěné schodiště dubové dřevěné schodiště dubové dřevěné schodiště dubové dřevěné schodiště dubové dřevěné schodiště dubové úložný box úložný box

RD POLABÍ

168.000,- s DPH

DESIGN

Klíčovým prvkem designu je zde tvarování schodišťových stupňů zohledňující kromě vysokých požadavků na estetickou stránku a zpracování také důraz na ergonomii a bezpečný pohyb dětí. Výsledným designem jsou schody mlynářské zešikmené, jež nabízejí úložný prostor pod schodištěm. Dřevěné schodiště doplňují v podkroví pochozí poklop na plynových vzpěrách, zábradlí a úložná zásuvka s pojezdem. Materiály a barvy v obou podlažích se harmonicky prolínají a decentně doplňují.

TVAR SCHODIŠTĚ

schodiště mlynářské, prostorově velmi úsporné, schodišťové stupně zešikmené

TECHNOLOGIE

celomasívní klížené dřevěné schody, pochozí poklop uložen na plynových vzpěrách

MATERIÁL

schodiště masiv bříza T40mm, dvířka bříza T20mm, ošetřeno protiskluzovým bezbarvým lakem, poklop lakovány bílou barvou s certifikací pro dětské hračky
dřevěné schodiště mlynářské schody mlynářské schodiště ze dřeva zábradlí na schodišti poklop na schodišti úložné prostory lakované dřevo ocelové zábradlí ocelové madlo úložný box madlo poklopu šuplík

RD KRKONOŠE

319.000,- s DPH

DESIGN

Dvouramenné schodiště se dvěma úložnými prostory. Projekt celodřevěného schodiště rekonstruované chaty, jehož hlavním mottem bylo "KRÁSA DŘEVA." Schodiště spolu s dveřmi do místnosti tvoří masívní celek, jenž svým tvarováním a použitým materiálem spojuje dřevěné podlahy přízemí a podkroví. Navíc jeho dispozice nahrává praktickému využití svého objemu.

TVAR SCHODIŠTĚ

výškový rozdíl podlah 3,10m, 18 schodišťových stupňů, šířka stupně 900mm

TECHNOLOGIE

trámová, opláštěná překližkou

MATERIÁL

masiv dubová spárovka 25mm, vrstvená překližka bříza 18 mm
interiér schodiště interiér schodiště detail zábradlí design schody vinohrady detail kotvení design schody vinohrady design zábradlí detail kotvení zábradlí design schody vinohrady nástup na schodiště horní zábradlí

REKONSTRUKCE PAVILONU M

1.790.000,- s DPH

DESIGN

Koncept schodiště reflektuje původní architektonický návrh historického pavilonu M. Technicistní charakter stavby je odlehčený prosklenou fasádou 1.NP a tím bylo docíleno dojmu, že stavba levituje. SKleněné schodiště umístěno centrálně mezi 4 masivní ocelové sloupy tento dojem podporuje a zároveň je krásnou vizitkou reprezentující účel pavilonu jako showroom významné firmy.

TVAR SCHODIŠTĚ

točité, vřetenové schodiště

MATERIÁL

lepené ohýbané bezpečnostní VSG sklo třívrstvé, nerezové kotvící prvky
skleněné schody schodiště ze skla interier sklo

BYT VINOHRADY

44.000,- s DPH

DESIGN

Mlynářské schodiště do ložnicového mezipatra. Rozměrově úsporné schodiště v kombinaci s bílou barvou bylo docíleno vizuální lehkosti a schodiště neubralo opticky místo.

TVAR SCHODIŠTĚ

přímé, volné v prostoru, s centrálním nosníkem profilu HEB, zábradlí ocelový plochý profil

TECHNOLOGIE

montovaný svařenec

MATERIÁL

bílá lesklá, práškově lakovaná ocel T 10mm
interiér schodiště detail zábradlí design schody vinohrady detail kotvení design schody vinohrady design zábradlí detail kotvení zábradlí design schody vinohrady nástup na schodiště zábradlí

DŮM S GALERIÍ

265.000,- s DPH

DESIGN

Technicistní charakter schodiště vystihuje strohý, ale zároveň útulný interiér se záměrem okázale prezentovat umění. Zadáním bylo navrhnout kovový solitér, podtrhující umělecky zameřené majitele. Schodiště je posazeno do prostoru velkorysé obrazové galerie obytné zóny. Schody jsou jakousi brutální spojnicí dvou otevřených pater.

TVAR SCHODIŠTĚ

přímé, volné v prostoru, schodnicové s centrálním nosníkem profilu I, zábradlí ocelový profil T s lankovou výplní

TECHNOLOGIE

montovaný svařenec, každý stupeň je ze dvou dílů tvaru L sevřený šrouby mezi dvě půlky schodnice, zábradlí svařované

MATERIÁL

stupně schodů mořená ocel T 8mm, výplň zábradlí ocelové nerezové lanko D 3mm
Design schody galerie detail kovového schodiště schody satinato sklo kovové zábradlí ochoz zábradlí schody a obraz picasso výhled na schodiště zábradlí kovové lanka detail ukotvení zábradlí nástup na schody detail zábradlí

BYT KRÁLÍK

213.000,- s DPH

DESIGN

Zadáním je minimalistické, vzdušné a nenápadné schodiště respektující dispozičně velmi skromný interiér. Volba bílé barvy odlehčuje těžkopádnost kovu a napomáhá prosvětlit vnitřní prostor. Tvarově prosté řešení překvapí svou tuhostí a tichým nášlapem za čím stojí promyšlená a účinná konstrukce kotvení.

TVAR SCHODIŠTĚ

přímé, vetknuté do nosné zdi

TECHNOLOGIE

každý stupeň samostatný svařenec kotvený do konstrukce nosné zdi

MATERIÁL

ocel s práškovou barvou, zábradlá ocelový jackle bez výplně
osvětlení schodiště kovové bílé schody bílé kovové schodiště schodiště v interiéru kovové schody osvětlení osvětlení schodiště zábradlí sloupek madlo zábradlí

REKONSTRUKCE VYSOČINA

76.000,- s DPH

DESIGN

Brutální ocelový design harmonicky vyrovnává útulný, dřevem obložený interiér. Dispozice stavení a tvar střechy jednoznačně předestřely smíšenočarý tvar schodiště i jeho polohu. Vizuální lehkost kovu neubírá skromným rozměrům pokoje a se svým typickým charakterem byl kov účelně zvolen jako kontrapunkt dřevěnému obložení podhledů. Z důvodů velkorysých prosklených ploch a množství světla mohla padnout volba barvy na odstíny temně černé.

TVAR SCHODIŠTĚ

smíšenočaré lomenicové schodiště kotvené do zdi

TECHNOLOGIE

svařenec z černé oceli T 10mm, přiznané nebroušené sváry

MATERIÁL

černá surová ocel, povrch nebroušený, matný bezbarvý polyuretanový lak
ocelové schodiště v podkroví schody z černé oceli design železné schody výhled do interiéru ocelové zábradlí lomenicové schodiště černá ocel kotvení v podlaze detail svaru detail zábradlí hrana lomenice plát před krbem

INTERIÉR PISÁRKY

DESIGN

Zdánlivě lomenicový tvar schodiště má konstrukčně vtipně řešenou schodnicí umístěnou na vnitřní straně přilehlé ke zdi, do které je kotvena. Schodnice ve tavru malých trojúhelníku vyplňující obrazec stupnice-podstupnice činí schodiště překvapivě tuhé a v kombinaci se dřevem i tiché a příjemné na dotek. Čistá tenká línie stupňů pouta pozornost, vybízí ke zvědavosti a láká k příjemnému zážitku při nástupu na střešní terasu.

TVAR SCHODIŠTĚ

přímé schodiště s jednostrannou schodnicí kotvenou do zdi

TECHNOLOGIE

ocelový svařenec T 8mm, kombinovaný s dřevěným obložením T 12mm

MATERIÁL

ocel s práškovou barvou kombinovaná s kartáčovaným lakovaným dubem
design dřevěné schody dřevěné lomenicové schodiště design dřevěné zábradlí interiér schodiště kov dubové dřevo schody vetknuté schody prostor schodiště

| Krásné dřevo | truhlářství | Ateliér GMP | vizualizace | Krásné schody jsou český výrobek |