logo krásné schody

SCHODY A INTERIÉR

Přestože může být schodiště v architektuře chápáno pouze jako nezbytný provozní prvek, stává se její součástí a spoluutváří její charakter a atmosféru interiéru.

My v Krásných schodech ctíme schodiště zejména jako funkční prvek, zároveň však vidíme ve schodišti právě detail, který celým bytem či domem prostupuje a spojuje ho v ucelený prostor a který dokáže přednosti interieru ještě zdůraznit.

Vedle návrhu samotného schodiště poskytujeme komplexní designérské služby celých interiérů a bezprostředního okolí schodiště. Často malá dispozice obytného interiéru či samotný design schodiště nahrává k využití prostoru pod schodištěm jako úložný či jinak využitelný nábytek.

Ke schodišti patří i jeho osvětlení. V Krásných schodech respektujeme přirozené denní světlo nebo vám pomůžeme vybrat vhodná svítidla pro noční provoz.

NÁVRHY INTERIÉRŮ

Design schodiště musí reflektovat styl a dispozice interiéru. Interiér vás musí ke schodišti intuitivně nasměrovat a měl by poskytnout dostatek prostoru vyniknout krásu schodiště.

V ideálním případě je proces navrhování designu schodiště v momentu kdy lze ještě zasahovat do projektu stavby, tedy ještě před samotnou výstavbou či rekonstrukcí.

My v Krásných schodech poskytujeme designérské služby nejem pro samotné schody, ale i pro interiér jako celek. Navrhneme vám dispoziční řešení interiéru, zajistíme výrobu nábytku i celou rekonstrukci.

schody interier galerie dřevěné schody malá kuchyně schody na terasu schodiště otevřená pracovna

OSVĚTLENÍ SCHODIŠTĚ

Svítidla pro umělé osvětlení schodiště dělíme na hlavní zdroje světla. Zde můžeme počítat se svítidly závěsnými popř. některé typy nástěnných. Vedlejší nebo pomocné dosvětlení vám zaručí zápustná svítidla, nástěnná svítidla a bodovky. Speciální kapitolou můžou být drobná zápustná svítidla, která vám vysvítí trasu schodiště, nebo LED pásky na zvýraznění hrany stupně.

Spolupracujeme s významným studiem svítidel Rendl Light Studio kde pro vás máme zajímavé slevy.

nastěnní světlo nastěnné nepříme světlo doplňkové světlo schodi�tě

ÚLOŽNÉ PROSTORY POD SCHODIŠTI

Pokud dispozice interiéru klade vysoké nároky na praktické využití celého prostoru nebo je vašim přáním mít prostředí kolem sebe nápadité, hravé a neokoukané, nabízí se využití schodiště jako úložných prostor či praktického nábytku. Výčet možností začíná výsuvnými zásuvkami, knihovnami, šatními skříněmi a končí až s hranicí vaší fantazie.

úloľné prostory ve schodišti knihovna pod schody výsuvné šuplíky ve schodech

ZÁBRADLÍ A MADLO

Nezbytnou součástí schodiště je i zábradlí. Funkční bezpečnostní prvek schodiště, který by měl výtvarným pojetím reflektovat vlastní schodiště.

Navrhujeme kovové zábradlí, velmi často jsou výplní tohoto materiálu vyplá ocelová lanka nebo estetické nerezové ocelové sítě.

Dřevěné zábradlí nejčastěji řešíme z třívrstvých biodesek, které jsou samonosné nebo kombinace kovové kostry s obkladem překližky.

Skleněné zábradlí může být použito jako výplň kovových sloupků. Ovšem mnohem efektnějším řešením je bezrámová konstrukce, kdy je sklo kotveno pomocí ocelových bodů.

Ocelové zábradlí - plochý profil Ocelové zábradlí se dřevěným madlem Celoskleněné bezrámové zábradlí Ocelové zábradlí : T-profil

| Krásné dřevo | truhlářství | Ateliér GMP | vizualizace | Krásné schody jsou český výrobek |